نمایشگاه آثار هنرمندان گروه تذهیب در Arca di Noesis -رم

نمایشگاه آثار هنرمندان گروه تذهیب در Arca di Noesis -رم

این گالری در کنار بنای تاریخی کولوسئوم شهر رم قرار دارد

 

 

 

 

 در تاریخ 5 اسفند ماه 1402 مطابق با 24 فوریه 2024 مراسم افتتاحیه نمایشگاه در رم  برگزار شد
 شروع مراسم افتتاحیه با صحبت های خانم Rossana Placidi رئیس گالری Arca di noesis آغاز شد

 

..                                                                     ..

 

سپس استاد و باستانشناس معروف ایتالیایی پروفسور   Paolo Gelsomino   در مورد آثار هنری و باستانی ایرانی بخصوص بادگیرهای یزد سخنرانی خود را آغاز کرد

                   

 

               

 

بعد از صحبت های ایشان میهمانان از نمایشگاه دیدن کردند

 

                          

در پایان مراسم افتتاحیه از میهمانان پذیرایی صورت گرفت

 

           .                          .           

 

آقای معصومی نژاد ( خبرنگار مستقل از رم ) در مراسم ما هم حضور داشتند و گزارش ایشان در طول برگزاری نمایشگاه پخش می شود

.       .         .     

گزارش تهیه شده از برگزاری نمایشگاه 

نمایش آثار فاخر هنرمندان ایرانی در ایتالیا به گزارش خبرگزاری ایران پرس

 

رم- ایران‌پرس: آثار نقاشی هنرمندان ایرانی در رم، پایتخت ایتالیا، به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نمایشگاه آثار هنری هنرمندان تذهیب‌کار ایرانی در گالری «Arca di Noesis» در کنار آمفی تاتر باستانی کلوسئو رُم با موضوع (بادگیرها، نقاشی مکان‌ها و سکوت) تا روز سه‌شنبه دایر است و ایتالیایی‌ها استقبال خوبی از هنر اصیل ایرانی کرده‌اند.   

خانم «روسانا پلاچیدی» رئیس گالری «Arca di Noesis» در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس ضمن ابراز خرسندی از میزبانی آثار هنرمندان ایرانی در رم گفت: این نمایشگاه فرصتی برای عرضه آثار هنرمندانی از کشور ایران با میراث فرهنگی و نگرشی متفاوت است که ایتالیایی‌ها از نزدیک با این میراث آشنا می‌شوند. 

این هنرمند ایتالیایی افزود: هنر زبان مشترک جهانی است و مردم از کشورها و فرهنگ‌های متفاوت می‌توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند. 

«فرزین پیروزپی»، مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری تذهیب که آثار هنرمندان ایرانی را به رم آورده است هم به خبرنگار ایران‌پرس گفت: هدف از برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها، معرفی آثار نقاشی هنرمندان جوان و با استعداد در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی است. 

پیروزپی تصریح کرد: این نوع فعالیت‌ها سبب آشنایی هرچه بیشتر دوستداران هنر و مجموعه‌داران آثار هنری و همچنین به‌دست آوردن جایگاهی برای حضور هنرمندان جوان ایرانی در بازارهای مختلف هنری معتبر می‌شود.

«پائولو جلسومینی»معمار ایتالیایی نیز به خبرنگار ایران‌پرس در ایتالیا گفت: من معمار هستم، مشاهده این تابلوهای زیبا از بادگیرهای ایران، این موضوع را به‌خاطر من آورد که ما 10 سال پیش در یکی از شهرهای جزیره ساردنیا کار نسبتا مشابهی انجام دادیم. 

معمار ایتالیایی افزود: البته محیط طبیعت جزیره ساردنیا با ایران (شهر یزد) متفاوت است اما اصل فیزیکی عملکرد بادگیرهای ما با بادگیرهای ایرانی یکی است. 

پائولو جلسومینی تاکید کرد: به اعتقاد من مهمترین مسئله این است که امروز با توجه به مشکل زیست محیطی و بحران انرژی در جهان، بازگشت به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر یک ضرورت تاریخی مطلق است.

اسامی هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه عبارتند از:
علی آینه ساز – ژیلا عبادی – زینت پارسا – الهام بادپا – مینا حسینی – محمدرضا بیات – فاطمه بیات – حنانه نیک سیرت – هما منصوری – شیوا قنبری – اسما یامی – ملیکا اسماعیلی – الهام خطیبی – معصومه محمدیاری – مهسا رحیم زاده راد – راحله دلیری نارستان